Knyga „Miestelis, kuriame gyvena lėlės”

Miestelis, kuriame gyvena lėlės

Aušra Petrauskienė apie viską gali papasakoti lėlėmis – apie angelų būsenas, žiemgalius, vyšnias, magdeburginio Joniškio burmistrus ir didikus ar apie pelkių laumes. Knygoje „Miestelis, kuriame gyvena lėlės” Aušra pasakoja apie Žagarę. O taip pat ir apie lėlių gaminimo tradicijas – pačias tikriausias, kokias iš savo vaikystės atsimena žagarietės.

Knygos herojė – maža mergaitė Goda, gyvenanti Vilniuje, atvykusi į Žagarę aplankyti savo Močiutės. Goda kartu su Močiute leidžiasi į tikrų tikriausias ekspedicijas, sužinodama ir Žagarės įdomybes, ir apie tai, kokiomis lėlėmis žaisdavo žagarietės, kurios mažomis mergytėmis buvo „prie Smetonos”. Įstabiausia ir gražiausia, kad knygoje viskas tikra!

Žagarė, lėlės

Apie lėlės, vadintas „boboliais” ir „kukulaičiais” pasakoja ne kažkokios mistinės informacijos pateikėjos, o realios moterys, kurias jūs, žagariečiai, puikiausiai pažįstate: Romualda Vaitkienė, Adelė Koverienė, Dalia Pukinskienė, Onutė Korsakienė, Nijolė Buzienė. Greičiausiai ir aš jas buvau sutikusi, kai vaikščiojau Švėtės pakrantėje, o gal mačiau prie Senosios Žagarės bažnyčios… O kai prireikia lėlei lovytės, ją išdrožia tautodailininkas Dalius Udrakis.

kaip padaryti lele

Knygoje yra detalūs paaiškinimai, kaip senoviškas lėles pasidaryti patiems…

Žagarė. Lėlė tautiniais rūbais

…ir kokios rūbų detalės bei spalvų deriniai būdingi Šiaurės Vakarų Lietuvos tautiniam kostiumui.

Žagarė, leles

Seniausia Žagarės lėlė, kurios galva porcelianinė, kaip seni brangūs indai, kūnas medžiaginis, o bateliai išdrožti iš medžio, tebesaugoma fotografų Rakickų namuose.

Žagarė, leles, dvaras

Prieš daugiau nei šimtą metų iš pačių Naryškinų ją gavo dovanų mergaitė Zuza, kurios nuotrauka išliko sename albume.

Žagarė, Švėtė

Knygoje „Miestelis, kuriame gyvena lėlės” atpažįstami veidai ir vardai, trobytės, Miesto aikštė ir Švėtės vingiai. Intriguojantis, nuoširdus pasakojimas, kai kuriuos dalykus prisimenant, o kai kuriuos sužinant naujai. Yra ir „rimtų” intarpų – faktų iš istorinių Lietuvos vaikų žaislų tyrinėjimų.

Žagarė, knyga apie leles

Netikėtas atradimas, kad net ir mergaitė Goda, kuri po Žagarę ir po knygelę vaikštinėja kaip literatūrinis personažas, iš tikrųjų yra reali. Knygoje yra jos nuotrauka!

Aušra Petrauskienė

Knyga „Miestelis, kuriame gyvena lėlės” yra grožių grožis, šiluma ir gėris, kaip ir viskas, ką daro Aušra Petrauskienė. Knygos dailininke įvardinta Vita Grigutytė, bet tiek nuo viršelio, tiek iš kiekvieno puslapio jaučiasi Aušros braižas. Kam skirta? Mylintiems Žagarę. Norintiems pasisiūti lėlę. Besižavintiems entuziastingais žmonėmis, kurie dirba daug ir nuoširdžiai, o jų kūryba džiugina.

Žagarė, lėlės

Aušra Petrauskienė dėkoja žagariečiams, kurie pasidalino patirtimi. O tiems, kurie dar neaplankyti, žada: „Aplankysiu ir išklausysiu nuostabius Jūsų pasakojimus, kurie neturės pabaigos ir lyg laiko ratas sukdamasis ir riedėdamas minės istorijas, perduodamas iš kartos į kartą.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *