Traukinys į Rygą!

Ak, ak kaip smagu, po beveik 20 metų pertraukos Joniškio stotyje sustojo traukinys į Rygą!

Buvo būrelis pasitinkančių, važiuojančių, išlydinčiųjų. Visų nuotaika puiki. Kaip per eglutės įžiebimą. Labiau! – nes eglutės įžiebimas būna kartą metuose, o traukinys….ach, ach, traukinys…

Tai reginys, kurio pasižiūrėti verta ateiti.

Daugybė prisiminimų „o kaip mes važiuodavome traukiniu į Rygą…”, „mes, studentai, naktiniu traukiniu… būdavo pilnutėlis žmonių, snausdavome ant trečios lentynos…”, „važiavome iš Joniškio į Kijevą…”, „o atsimenate, traukinys buvo ilgiausias, sustodavo minutei, o mes su visom tašėm bėgdavome prie vagono, kurio numeris užrašytas biliete… nežinojom iš anksto, ar pirmas vagonas priekyje, ar gale…”

Prie durų stovėjo labai graži budėtoja. Ant perono šoko merginos, kurios prieš traukinį krito į grakščias žemas pozas. „Sidabrės” redaktorė fiksavo vykstantį veiksmą istorijai.

reportažas parodytas per LRT ir kitas televizijas

Istorikas Ernestas Vasiliauskas turėjo faktų: paskutinis keleivinis traukinys iš Joniškio išvažiavo 2004 m. sausio 14 dieną. Devyniolika metų, vienuolika mėnesių, devyniolika dienų, – jis suskaičiavo tiksliai.

Per tą stovėjimo minutę iš traukinio išlipo filmuotojai, sulipo keleiviai, vėl atgal sulipo filmuotojai, o Joniškio teatras liko mojuoti. Jie jau pripratę, ne pirmas kartas. Prieš kelis metus mojavo skepetaitėm ir skrybėlaitėm traukiniui iš Kijevo, kuris nestojo, pamojavo šiandie ir tam, kuris sustojo. Traukinys išsivežė Joniškio merą, kaimyninių rajonų merus ir Vasiliauską. Kaip ten su bilietais pirmam reisui, vienur rašė, kad nebeliko per kelias valandas, kiti užmatė, kad vagone laisvų vietų buvo kelios.

Žiniasklaida pranešė, kad traukiniu važiuoja Šimonytė… ko gero ne taip dažnai jai tenka matyti tiek džiaugsmingų veidų.

Tačiau Latvijos TV3 pirmiausia užfiksavo keleivę joniškietę Džiaugsmingąją Reginą ir jos Valio! Dežuravo prie kompiuterio, laukė tos akimirkos, kai jau leis pirkti bilietą, ir jai pavyko! Ir štai Regina į Rygą, iš traukinio į Latvijos televiziją, paskui į Rozengralį ir tą pačią dieną namo. Nu tikrai valio!

Kai kas atėjo pažiūrėti į traukinį ryte, o paskui dar vakare – prisisegę Joniškio turizmo centro proginius ženkliukus. Bilietų dar neturi, bet jau planuoja, kaip važiuos traukiniu į Rygą, kaip ten eis į turgų žuvelių. Jau susiskaičiavę, kad šeimai bus brangu, gerokai brangiau, negu su automobiliu, bet nors kartelį vistiek važiuos traukiniu. Žmonės vienas kitą prašė nufotografuoti traukinio fone. Gražaus amžiaus moteris spindėjo iš laimės, nes juk traukinys Joniškyje. Klausinėjo manęs, nežinau kodėl manęs, kaip ji galėtų nusipirkti bilietą, nes internetu nemokės, tai gal kasoje bus galima. Atsakymo jai neturėjau.

Bėgs dienos, metai, o traukinys per Joniškį vis važiuos į Rygą. Prieš šimtą metų važiavo, o dabar ir vėl važiuos. Lietuva, a jūs suprantant, ko mes taip džiūgaujam? Žinokit, tai vienintelis keleivinis traukinys, sustojantis Joniškyje, ir tai vienintelė visuomeninio transporto priemonė iš Joniškio į Latviją.

One thought on “Traukinys į Rygą!

  • 2024-03-28 at 15:57
    Permalink

    Ar praėjus 3 mėnesiams vis dar aktualus šis maršrutas? Kokia vietinių nuomonė? 🙂

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *