Buvo bado akcija

54 valandas Joniškio savivaldybės aikštėje stovėjo raudona palapinė, kurioje protestavo Nijolė Valuckienė. Veiksmas vadinosi „Bado akcija prieš Joniškio VVG žlugdymą”.

Į akcijos pradžią atvyko net kelios televizijos, pafilmavo, kaip statoma palapinė, ką sako protestuotoja. Tada pamatė, kad ant savivaldybės laiptų išėjo Joniškio savivaldybės meras ir visi sulėkė prie jo su atkištais mikrofonais. Ką jis sakė, paskui išgirdom per televizijas: „neleisim vogti, korupcija, nepotizmas, pinigų dalybos tarp savų”. Nu žiauriai, tikrai žiauriai nuskambėjo. Žulikų pavardės nebuvo įvardintos, reikėjo nujausti apie ką čia pasakyta.

Žurnalistai nujautė, kad apie protestuojančią VVG pirmininkę, todėl su visais mikrofonais vėl sugrįžo prie jos.

Bet žinot kaip yra, žodžiai „aš nevogiau” niekada neskamba taip stipriai, kaip GAUDYKIT VAGĮ!!!

Žurnalistai išvyko, protestuotoja liko savo palapinėje.

Dauguma praeivių nieko nesuprato, nes sunku trumpai išaiškinti kas tai yra VVG. Bet jeigu kam nors norėtųsi įsigilinti, skaitykite „Informuoju, kad pradedu  bado akciją„. Važiuodami Livonijos gatve, žmonės pristabdydavo mašinas ir traktorius, žiūrėjo, mojavo pro langus, pypsino.

Kai kurie sustodavo aikštelėje prie Žilvino ir ateidavo prie palapinės. Meras tada priėjęs prie Valuckienės ją įpareigojo žiūrėti, kad žmonės gatvę kirstų tik per perėją.

Vakare žmonės pasižiūrėjo per TV žinias. Mero kaltinime neįvardinti, bet aiškiai nujaučiami žmonės pasijuto apšmeižti. Jų mamos, tetos, vaikai ir giminaičiai nebeužmigo per naktį. Kai kurie atėję prie protestuotojos teiravosi, ar tikrai yra kažkokių pinigų, kuriuos šeima prisivogė, tai kodėl tada jiems nieko nekliuvo?

Vakare 22 val. protestas buvo užpauzintas iki ryto, nes Joniškio savivaldybė nebuvo davusi jam leidimo dėl koronos pavojaus. Dieną galima protestuoti be leidimo, bet naktį ne. Todėl naktį plakatai buvo suvynioti, o protestuotoja per naktį paliko palapinėje aikštėje saugoti savo daiktų. Sklinda kalbos, kad savivaldybė Nijolę Valuckienę buvo perspėjusi, kad turės susimokėti už tai, kad policiją ją saugos, į ką policijos atstovas atsakė, kad ne ne, tikrai ne.

Kitas dvi dienas nebebuvo taip šalta. Protestuotojos veidas įdegė saulėje. Nepažįstama moteris atnešė šokoladuką, įtikinėdama, kad šokoladukus valgyti galima ir per bado akciją. Nijolė Valuckienė laikėsi kietai, tik vanduo daugiau nieko, net ir per naktį, kai akcija užpauzinta nieko nevalgė. Žmonės palaikymo grupėje nedrįso net valgomų dalykų pavadinimų ištarti, kad badautoja išgirdus nenualptų, bet ji sakė net nejaučianti alkio. Atsiliepinėjo į įvairių žmonių, įskaitant ŽŪM viceministrą, skambučius telefonu. Visi klausinėjo, tai ko tas meras nori, kodėl taip daro. Bet juk sunku atsakyti, ko nori kitas asmuo, o garsiai spėlioti pavojinga. Nes jei nepridėsi „galimai”, gali būti pasekmės.

Trečią akcijos dieną paaiškėjo, kad galutinai nuvyto iš Mažeikių atvežtos palaikymo tulpės, turbūt todėl, kad buvo pamerktos į mineralinį vandenį. Nijolė Valuckienė iš savo palapinės nuotoliniu būdu sudalyvavo kolegų iš kitų VVG susitikime bei savivaldybės tarybos posėdyje. Tarybos nariai ėjo į savivaldybės pastatą balsuoti už naują administracijos direktorių. Kai kurie prieidavo prie bado akcijos palapinės, bet dauguma prasmukdavo aikštės pakraščiais net nepasisveikinę. Kažin kodėl, na kaip galvojat kodėl. Bijojo užsikrėsti korupcija? Niekada su ja nebesisveikins, rankos nebepaduos, pavardę rašys iš mažosios raidės? O gal tiesiog labai skubėjo?

Ketvirtadienį 18 valandą, kaip ir buvo planuota, bado akcija baigėsi. O kas iš viso to gausis, parodys netolima ateitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *