Paslaptingi žiemgalių reikalai

Atsitiktinis žvilgsnis pro langą: kelyje, kur beveik visada tuščia, kažkas yra. Kažkas stovi kryžkelėje. O žiūrime iš tolo, nesuprantame, kas ten, toks įspūdis, kad vaikščiotų vyrai su chalatais ir baltais musulmoniškais galvos apdangalais? Nagi nagi… Imame žiūronus… pritraukiame…

Ogi ten žiemgaliai! Šalia raudono blizgančio motociklo ir mašinos su Lietuvos vėliavikėm ant veidrodėlių. Geriau įsižiūrėjus, ten iš viso du motociklai! Kas ten vyksta? Stebime, stebime. Atrodo, žiemgaliai pajuto į juos nukreiptus žvilgsnius, dairosi, kas čia į juos žiūri. Mes kavojamės už užuolaidų, bet stebime toliau.

Vaizdą, nors neryškų, bet turime. Garso – ne. Todėl tai, ką matome, vertiname savo nuožiūra. Taigi, žiemgaliai pastebi, kad tarp geležų krūvos sušmėžuoja dama, prisidengusi nugarą žiemgališku koviniu skydu.

Žiemgaliai ima ją sekti. Nieko neįtarianti Dama Su Skydu atveda juos prie savo bendrininkų, kurie kapstosi metalo krūvoje, ieškodami vertingų 7 amžiaus geležiukų ir varinių kaklo papuošalų.

Žiemgaliai lobių ieškotojus patvarko. Iš jų lieka tik šlapia vieta. Abu nugalėtojai žiūri į kairę, kažko laukia…

Netrukus pasirodo žiemgalių moteris, kuri įvertina kovos pasekmes ir pažada vyrams nuvyti naujas dailias juostas autams apvynioti. Tiesa, dar čia stebime iš kažkur atsiradusį vyriškį, braukiantį nuo kaktos prakaitą. Jis įtartinai panašus į žinomą Joniškio fotografą, bet aparatūros jo rankose nematome.

Visi išsiskirsto. Virš gelažų krūvos karkteli varna. Nuojauta kužda, kad paslaptingi žiemgalių reikalai bus ištraukti į viešumą bei feisbuką ir apie juos dar išgirsime/pamatysime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *