Bendruomenių festivalis dešimtą kartą Kirnaičiuose

a1

Kadangi nuo ryto lijo, tai jie žygūną pasiuntė į aukštybes paprašyti, kad lietų virš Kirnaičių šiai dienai prisuktų. Nelabai pavyko. Orų direktorius galvojo, kad pas jį žmogus su padėkomis ateina, nes gi lietaus visi seniai prašė. O galų galę lietaus sulaukę prašo sustabdyti! „Tai jūs ten apsispręskit, ar jums daržai džiūna, ar sportuoti norite!”- užsinervavo visai ir orų kraniuką pradėjo sukioti į visas puses kaip pamišęs.

Bendruomenės pasiėmė medinius cedelius ir pradėjo rikiuotis eisenai.

Pirmieji eisenoje ėjo žirgai ir visokie svarbūs asmenis, kuriuos kartais rodo per televizorių, todėl ir taip juos pažįstame, cedelių nebūtinai.  O jei nepažįstame, tai ir nereikia.

Joniškio rajono kaimo bendruomenės.

Dar daugiau Joniškio rajono kaimo bendruomenių.

Dar daugiau bendruomenių. Kai kurios jau net ne iš Joniškio rajono. Raudonais marškinėliais visi laimingi – varžybų teisėjai.

Kirnaičių merginos pristatytos lašinukų, morkų, bulvių ir kitų dalykų smulkiai pjaustyti. Katilai pakurti, bus garsioji Kirnaičių sriuba.

Svečiai susigrupavę pagal spalvas, ministerijas, veiklos sritis ir pažiūras. Visi vieningai džiaugiasi, kad toks festivalis organizuojamas, linki daugybę visko ir vis šaukia Laduką, kad iki scenos atbėgtų ko nors pasiimti. Kažkokie vaikinukai man už nugaros stebisi – „kas toks? Labukas?”. Jie dar jauni, dar nežino, kad jei ne Ladukas, į savanoriškus festivalio rengimo darbus įtraukęs visą savo šeimą, giminę, savo ir ne savo kaimą… jeigu ne jis, nebūt reikėję jiems čia sportuoti, būtų galėję ramiai šeštadienį prie kompų pratrūnyti.

Merginos šoka prie naujo traktoriaus. Kažką nugirdau, kad jo rakteliai buvo perduoti… ar atiduoti… nepasakė kam, bet vistiek smagu, ir merginos plevėsuodamos raudonais sijonais šoka traktoriaus fone.

Dar daugiau dainų ir liaudiškos muzikos nuo raudonikiečių.

Įvairiose vietose prasideda įvairiausios sporto rungtys.

Kaimai, net ir tie, nuo kurių eisenoje ėjo tik kelios moteriškės, prasidėjus varžyboms, išstatė komandas. Ir dar kokias! Tinklininkai nuo pavasario treniravosi specialiai  Kirnaičių festivaliui, o čia atvykę parodė LYGĮ.

Pastebėjau, tinklininkai savo komadose turi dviejų tipų žaidėjus, vieni kamuolio gaudyti šoka aukštyn, kiti ritinėjasi po smėlį. Ką bedarytų, viską daro su įkarščiu ir aistra. Gražu žiūrėti.

Čia suliję, sušalę, nelaimingi  gerai nusiteikę žiūrovai.

Intelektualiosios sporto rungtys. Žaidėjų nei žiūrovų netrūksta nė čia.

Kašis abiejose aikštelės pusėse.

Kelmo mėtymo rungtis.

Nu, publika, tai jau visai sušalote ir sušlapote? Hmmm… nepanašu į sušalusius. Įtartinai patenkinti.

Vandens nešimo ant galvos ir jojimo ant drakono rungtis.

Suspausto pilvais kamuolio nešimo ir jojimo ant drakono rungtis.

Olimpinės mylios bėgimo nugalėtojai.

Šaunuoliai visi, pasiekę finišą! Metę kelmus, petankinius kamuoliukus, pataikę į kašį ir užtaisę matą, dainavę, šokę, lingavę, kiaušinienę kepę. Visiems valio!

reportažas iš 2014 m. festivalio Kirnaičiuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *