Kas tas Lorensas Harvėjus?

Lorencas Harvėjus

Laurence Harvey (1928 m. spalio 1 d. Joniškyje – 1973 m. lapkričio 25 d.) – lietuvių kilmės (žydas pagal tautybę) kino aktorius atlikęs vaidmenis amerikietiškuose ir angliškuose filmuose.

Gimė Joniškyje žydų Ber (Boris) ir Ella Skikne šeimoje. Buvo jauniausias iš trijų sūnų. Tikras vardas Zvi Mosheh (Hirsh) Skikne.

1933 m., kai Mošei buvo 5 metai, šeima emigravo į Pietų Afriką.

II pasaulinio karo metais tarnavo pietų Afrikos kariuomenės artistų brigadoje Egipte ir Italijoje.

1846 m. laimėjo stipendiją į Didžiosios Britanijos karališkąją dramos akademiją. Nuo tada pasirinko sau Lorenco Harvio vardą.

Vaidino kine nuo 1948 m. Pirmieji vaidmenys neįsimintini.

Sėkmė atėjo 1959 metais, kai jis buvo nominuotas „Oskarui“ už geriausią vaidmenį filme „Kelias aukštyn“ (Room at the Top). Jis yra vienintelis iš Lietuvos kilęs aktorius, kada nors nominuotas Oskarui.

Nors Oskaro negavo, tačiau jau buvo tikra kino žvaigždė. Vaidino daugelyje filmų su garsenybėmis ir asmeniškai draugavo su Elizabet Teilor, Frenku Sinatra ir kitomis žvaigždėmis. Buvo pretendentu Džeimso Bondo vaidmeniui.

Mirė 1973 m. Londone, būdamas 45. Nuo skrandžio vėžio.

Buvo vedęs tris kartus. Turėjo dukrą, vardu Domino. Jos gyvenimas irgi buvo pakankamai spalvingas (buvo „galvų medžiotoja“), bet trumpas – mirė 35. Jos gyvenimas tapo filmo siužetu.

3 thoughts on “Kas tas Lorensas Harvėjus?

 • 2017-02-09 at 12:20
  Permalink

  Žydų tautybės nėra.
  Žodis žydas yra keiksmažodis (В 1787 году при посещении Екатериной II города Шклов во время поездки на юг по протекции князя Потёмкина ею был принят Иошуа Цейтлин с прошением от шкловских иудеев о прекращении употребления в официальных документах унизительного для них слова «жиды». Екатерина дала согласие на это, предписав использовать в официальных бумагах Российской империи только слово «евреи
  https://ru.wikipedia.org/wiki/Жид ), todėl gerus žmones derėtų vadinti judėjų kilmės, nes jie mano, kad jie yra kadu kady po priešų užėmimo iš Judėjos (iš Izraelio neliko nieko) pasitraukusių grupės žmonelių palikuonys.
  Pvz., yra toks žurnalistas A.Vinokurovas, tai jis save vadina žydų kilmės lietuviu ir jei jis save vadintų judėjų kilmės lietuviu, tai būtų, manau tikslu.

  Reply
 • 2017-02-09 at 12:23
  Permalink

  Tarybiniais metais rašė, kad Lourensas Harvėjus yra Skinkis. Kas įdomu, tai jis visada sakydavo, kad yra iš Lietuvos.

  Reply
 • 2017-02-09 at 12:26
  Permalink

  Ateičiai, kad žinotumėte kas tai yra tauta:
  Для Н. характерны замена прежних кровнородственных связей территориальной общностью, племенных языков – единым языком наряду о существованием ряда диалектов. Каждая Н. имеет свое собирательное название, внутри нее возникают элементы общей культуры.
  http://filosof.historic.ru/enc/item/f00/s07/a000727.shtml

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.