Turgelis Upytės gatvėje

2019 metų vaizdas. Tada dar neturėjau žinių, kad šioje vietoje bus turgelis, todėl nepasirinkau rakurso. Žalias „teletabis” atrodė labiausiai vertas dėmesio. Už jo link Upytės gatvės – tiesiog tuščia vieta.

2020 m. rugsėjis. Darbai prasidėjo. Suvažiavusi sunkioji technika, samosvalai pila smėlį, ekskavatorius kovinėj parengty, pasiruošęs kasti. Kaušas supasi ore… bet kažkokie žmonės ten teritorijoje parklupę keturpėsti knebinėjasi ir ieško ko nepametę…

Archeologai! Tai ką čia radote? Ar mes matome, tai XIX amžiaus pabaigos namo pamatai. Sako, priklausė žydams. Tiesa, tų laikų kai priklausė žydams ir lyg ir buvo čia parduotuvė, gyvų liudininkų nebėra. Bet dar yra žmonių, kurie prisimena čia stovėjusį medinį namą. Jame gyvenę žmonės neturėjo „patogumų”, tai yra vandentiekio. Vandens atsinešdavo iš šulinio, o maudytis kas savaitę eidavo į pirtį arba pas pažįstamus, kurie gyveno bute, įrengtame Raudonojoje sinagogoje.

2020 m. rugsėjis. Pauzė. Smėlio yra, technikos yra, bet žmonių tuo tarpu nėra – nei archeologų, nei ekskavatorininkų.

2020 m. rugsėjis. Smėlis dengia teritoriją aplink pamatus.

Pamatai dangstosi baltomis marškomis.

2021 m. balandis. Upytės gatvėje aikštelėje yra dailių klūpačių vyrų. Dėstytojai. Dėsto plyteles.

2021 m. gegužės pabaiga. Pradedamos montuoti palapinės. Praeiviai procesą stebi ir vienas kitą klausinėja – kas čia bus? Dalijasi spėlionėmis. Vakcinacijos centras gal? Bet jeigu kas paklaustų valdžios žmonių arba kad ir tų darbininkų, tada sužinotų, kad bus turgelis. Rimtai? Tokių baltų palapinių turgelis?

Štai prekeivių patogumui sumontuoti ir staliukai, ir suolai. Visą vasarą vyko prekyba daržovėmis ir gėlėmis. Pirkėjai viens kitam sakė, gerai, kad čia turgelis, bet truputį gaila, kad nėra normalios viso asortimento apžvalgos. Turi nardyti tarp eilių ir prieiti prie kiekvieno skyrelio, kad pamatytum, ką pardavinėja. Tačiau Joniškio svečiai vistiek galvojo, kad čia vakcinacijos centras. Ot bajeristai, kokia vakcinacija tarp šviežių bulvių?! 2021 m. spalio pradžios nuotrauka.

2021 m. spalio 28. Atrodo 2021-ųjų metų turgelio sezonas baigėsi. prieš savaitę buvo gana stiprus vėjas. Nė viena palapinė nenuskrido, bet pardon, apiplyšo ir kai kurioms šiek tiek aplūžo konstrukcija. Posakis, kad laikini dalykai yra patys pastoviausi, nepasitvirtino. Sakė, kad palapinės yra laikinos… baigiasi ruduo, pasibaigė ir laikinų palapinių laikas. Matysim, kokiais pavidalais turgelis atgims kitais metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *