Kas Žagarėje maurojo

Kai Žagarės rūmų terasoje groja orkestras, kokiu tikslu pavienis vyriškis pasišalina link krūmų? Ot ir ne dėl to, dėl ko pagalvojote! Vyriškiui paprasčiausiai reikia truputį prasimauroti. Parepetuoti, nes jis dalyvaus elnių kvieslių čempionate: leis garsus lyg subrendęs elnias patinas, turintis haremą.

Prie dvaro jau prisirinkę publikos. Visokios. Vieni puikiai žino, kas čia bus, nes elnių maurojimą yra ne sykį girdėję, kai šautuvus atstatę sėdėjo bokšteliuose, ir net patys yra bandę pakriokti. Kiti atėjo dėl nusiteikimo sudalyvauti visuose Vyšnių festivalio renginiuose ar šiaip iš smalsumo. Pastarosiomis dienomis tiek kalbėta apie „medžiotojų partiją”, įdomu pažiūrėti iš arčiau, kas jie yra ir kokiais balsais mauroja.

Su medžiotojų veikla ir pasiekimais buvo galima susipažinti žiūrint nuotraukas, kur jie įsiamžino patenkinti šalia nušautų žvėrių. Buvo galima bendrauti gyvai – medžiotojus atpažindavome iš specifinės aprangos, pvz. kepurikių ar šlipsų, ant kurių vaizduojami šunų draskomi paukščiai. Arba atpažindavome, nes yra kažkada dovanoję mum stirnos kumpį. Arba…

… arba atpažindavome, nes buvome ne kartą matę per televizorių ir feisbukuose-internetuose.

Bet šiaip ar taip, medžioklė yra elito reikalas. Kas atvažiavo parūdijusiu dviračiu, geriau jaučiasi už antro kaštono. Ar po kvepiančiomis liepomis.

Renginio vedėjas išaiškino taisykles. Dalyviai baubs iš pradžių kaip subrendę patinai, turintys haremus, o paskui kaip jauni, ieškantys patinai. Juos vertins teisėjai. Bet kad būtų vertinamas tik garsas, o ne grožis ar padėtis ant hierarchinių elito laiptų, teisėjai išeina į kabinas, kur nieko nematys, tik girdės.

Neoficialūs teisėjai irgi užima pozicijas. Tai kas, kad jų balsai į dangų neis, jie irgi turi ausis ir nuomonę.

Nu va, teisėjai susėdę kabinose. Kiekvienam maurojimui skirs tam tikrą balą, kurį parodys iškėlę virš kabinų. Ir nebūtinai tas, kuris mauros, riaugės, pers, pukšės ir kvatosis ilgiau ir išraiškingiau, gaus daugiau balų. Čia ne opera ir ne teatras, kur vertinamas dramatizmas ar arijos vingrybės. Čia svarbesnis kriterijus – kiek tavyje yra elnio patino.

Elnių kvieslys naudoja instrumentą, tokį sustumiamą ir ištempiamą vamzdelį, kuris sustiprina garsą. Bet žvėrišką maurojimą jis išgauna ne iš vamzdelio, o iš savęs. Marmurinė dvaro gražuolė dairosi – ar į garsą reaguoja elnės iš aplinkinių miškų.

Miškuose aplink Žagarę vaikšto devyni elniai. Vaikšto išdidžiai ragus iškėlę, o jie jau yra pažadėti varžybų nugalėtojams. Devyni gražuoliai elnių patinai yra prizas, kurį čempionas galės su malonumu nusišauti.

Kviesliai stengiasi kaip įmanydami. Reporteriai viską fiksuoja: teisėjų pakaušius, gėlių vazonus, maurotojus stambiu planu,..

… o taip pat ir dailias sekretores.

Žurnalistai turi ne tik nufotografuoti, užsirašyti faktus, bet ir pagauti emociją.

Vyrai leidžia garsus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *