Žagarės ruoniai 2016

puodu vezimas

Kai kurie puodai, kubilai ir neaiškios paskirties cilindrai nulupami nuo Puodų namo, pakraunami ant mašinos ir gabenami prie Žvelgaičio. Ar jie taip ir buvo vežami sudėti ant mašinos kapoto liudininkų nėra. Jei liudininkų yra, jie tyli.

Žagarės ruoniai

Artėjant vidurnakčiui, Žvelgaičio pakrantė skendi tamsoje, pilnoje bruzdesio. Vyrai juodais drabužiais kūrena laužą su ratukais ir kaitina akmenis.

Žagarės ruoniai

Stovi aukojimo rėmas. Visi žino, kad už jo yra vanduo, bet negali įžvelgti, ar uždengtas ledu, ar šlapias.

Žagarės ruoniai

Rėmas apvyniojamas plėvele. Nuotraukoje matote, kaip mikliai veiksmą atlieka vyniojimo operatorius. Pagarbiai atsitraukusi publika tikisi, kad jų kūnai irgi bus įpakuoti į plėvelę, nes kaipgi kitaip į ežerą šoksi, ne vasara juk. Vyniojimo operatorius dirbdamas groja raudona dūdele, todėl publikos prašymų negirdi.

Žagarės ruoniai

Artėja vidurnaktis. ĖĖĖJ, REIKIA REGISTRUOTIS!!! – girdisi šūksniai. Visi, kas maudysis, atsiskiria nuo tų, kurie tik žiūrės, susispiečia į būrį ir registruojasi fotografavimo būdu. Paskui visi, kas maudysis pradeda lakstyti patamsiais. Fotografai su jais nebėga, todėl bėgimo nuotraukų nėra.

Žagarės ruoniai

Parbėga, nusirengia, sušoka į ežerą. Kelis kartus niurkt- niurkt ir lipa į krantą, nes reikia užleisti vietą kitiems. Ežeras ne guminis, o besimaudančių daug.

Žagarės ruoniai

Labai smagu, o jei kas nors šąla, tai tik basos pėdos ir žiūrovai.

Žagarės ruoniai

Akivaizdu, kad tai labai gyvi kūnai. Šiluma nuo jų skilnda garų kamuoliais. Be to atkreipkit dėmesį, kaip teigiamai šaltas vanduo veikia nuotaiką.

Žagarės ruoniai

Oi, nu smagumėlis grynas.

Žagarės ruoniai

Išsimaudžiusieji ežere, lenda į pirtį, kuri buvo pastatyta specialiai šiam renginiui ir prikaitinta labai stipriai. Snargliai niekam nebėga, bet prakaitas graužia akis.

Žagarės ruoniai

Pabūni viduje, nebegali ištverti kaip karšta ir paknopstom, nu gryn paknopstom lendi iš pirties lauk ir leki į vandenį. Kokio smagumo ši nuotrauka, ar ne?

Žagarės ruoniai

Taip viskas ir vyksta: renginio dalyviai banguoja tai į vandenį, tai iš vandens. Man mažiausiai suprantama publika yra ant tiltelio stovintys žiūrovai, netingėk tu man vidurnaktį eiti prie Žvelgaičio vien dėl pažiūrėjimo.

Žagarės ruoniai

Todėl nujaučiami pasižadėjimai, kad „kitąmet aš irgi maudysiuos”

Žagarės ruoniai

Na čia dar įsismaginusios publikos. Kol kas turime žinių, kad maudynėse dalyvavo žmonės iš Žagarės, Joniškio, Kuršėnų. Gal dar iš kur nors? Girdėjome atsiliepimų, kad „Žagarėje buvo geriau, negu Palangoje”. Pritariame – buvo labai gerai!

Žagarės ruoniai

Bandymas dar kartą užsiregistruoti fotografavimo būdu. Bet absoliučiai aišku, kad čia matosi ne visi. Be to juk į nuotraukas niekada nepatenka fotografai.

Žagarės ruoniai

Ai, ne, kartais patenka. Išlipa iš vandens paskutiniai ir nuvaiko garus aukštyn į kosmosą, kad objektyvas nenurasotų.

Žagarės ruoniai

Pabaigai – labai gardžios arbatos. Receptas išskirtinis: puodas vandens, kilogramas cukraus, pakelis arbatžolių.

Nuotraukos Jono Jurevičiaus, Alvydo Januševičiaus.

Žagarė, 2016 m., naktis iš vasario 14 į vasario 15.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *