Žagarės pieninė atidaryta!

Žagarės pieninė

Gražiom mašinom suvažiavę asmenys grupavosi kieme, košiami vėjo. Grojo dūdų orkestras. Vaikščiojo merginos tautiniais rūbais, atnešdamos pintinėlėse ženkliukų ir segdamos juos vyrams prie krūtinių. Plazdėjo balti-žali-mėlyni balionai. Vėjas taršė plaukus, sijonus, skvernus,  nešė tolyn iki galo neišgirstus žodžius, per mikrofoną pasakytus nuo pieninės priebučio. Buvo galima atsigerti gilių kavos arba žolelių arbatos. Įdomus dalykas, pučiamųjų orkestras kartais nustodavo groti ir užsukdavo už kampo, kur bent šiek tiek užuovėja, bet muzika tai nenutildavo!

Žagarės pieninės atidarymas

Korespondentai pulku apsupę kalbino Kaikarį. Vietinėms reporterėms rūpėjo sužinoti kiek žmonių dirbs pieninėje ir panašūs dalykai, o atvykėliai iš sostinės labiau norėjo išpešti kokį nors sensancingą pasisakymą – gi čia ne bet kas, o tas pats Kaikaris! Bet abejoju ar laimėjo ką daugiau, negu „aš ne politikas”.

Visi laukė ministrės, o ta vėlavo. Ant pieninės priebučio sustoję atidarymo vedėjai pasakojo Žiemgalos istorijos epizodus ir vardijo, kokius paukščius pažįsta.  Danguj klykavo vėjo blaškomos gervės. Mergaitės tautiniais rūbais išdalino visus ženkliukus. Gilių kavos užteko visiems norintiems. Pavėlavusi atvyko ministrė ir tarė žodį. Vienas iš atidaryme dalyvavusių Seimo narių pakėlė Žagarės pieninės vėliavą, o Kaikaris su ministre nuėjo kirpti juostelės. Žalios. Po kirpimo kunigas porą palaimino.

žagarės pieninės atidarymas

Visi buvo pakviesti apžiūrėti pieninę iš vidaus, bet prieš tai laukė netikėta atrakcija – reikėjo apsivilkti chalatus, ant galvų ir kojų užsimauti mėlynus daiktus. Tik įveikus tą reikalą, leido į vidų, kur pamatėm  neatpažintus aparatus, blizgančias talpas ir viską jungiančius vamzdžius. Nelabai ką apie tai išmanėm, tai košėm tolyn, kol pagaliau radom žmonių.

Žagarės pieninė

Gražios moterys stovėjo prie varškės padėklo ir dėliojo ją į maišelius. Tai yra man kol kas nesuprantamas technologinės minties vingis, kodėl moderniose gamyklose, kur viskas fantastiškai automatizuota, būna kokia nors operacija, atliekama žmogaus rankomis? (Ne tik čia, stebiuosi ir žiūrėdama laidas „Food factory”, kur tonų tonas saldainių gaminančioje gamykloje vistiek yra veiksmas, kai žmogus atsineša kibirą sirupo, palipa laipčiukais ir jį supila į aparatą.) Taip ir Žagarės pieninėj, tarp daugybės automatiškai veikiančių įrengimų atsiranda gyvos moterys ir pirštinėtomis rankomis deda varškę į maišiukus. Burnos joms užrištos kad per daug neplepėtų.

Žagarės pieninės atidarymas

Oi, kiek jos buvo fotografuojamos! Visų, kas tik aparatus turėjo. Šiandien jų nuotraukų turėtų būti pilni laikraščiai ir internetas.

Žagarės pieninės atidarymas

Atvykėliai operatoriai aptarinėjo, kokį vaizdinį grobį pavyko nukauti.

Degustacijos salėje visi ragavom pieno, sūrio ir varškės. Viskas skanu ir gražiai pateikta. Buvęs Žemės ūkio ministras gerai atrodė su pieno ūsais. Dabartinė Žemės ūkio ministrė kažką rašė svečių knygoje.

Žagarės pieninės atidarymas

Gavom po dovanytę. Tarp kitų gerų daiktų ten buvo „karvutės’ tipo saldainiai, LABAI SKANŪS. Kol kas nežinau, ar juos darys Žagarės pieninėj, bet jei taip, tai aš juos pirksiu, nes išties labai skanūs.

Žagarės pieninės atidarymas

O klastingam klausimui „kokį mėnesį įvyko spalio revoliucija?” atsirado klausimas – konkurentas: „kur yra Žagarės pieninė?” Ne Žagarėj! Skaistgiryje!

Na ir valio, kad yra!

6 thoughts on “Žagarės pieninė atidaryta!

 • 2015-10-17 at 19:08
  Permalink

  Kokia šio straipsnio rašytoja, tokia ir šios pieninės produkcija. Nusipirkom jų gamintos grietinėlės – šlykštynė, lygužinant su Žemaitijos pieno. Vėlėsi tarp dantų, smirdėjo neplautom kojinėm, o galiausiai pavirto į varškę, plaukiojančią išrūgose. FE.

  Reply
 • 2016-01-09 at 09:33
  Permalink

  Sestadienio rytas!!!!vaikai laukia „tinginuku” ir juos turi nuvilti,nes „zagares”pienines varskyte visa supelijus,o galiojimas dar dvi savaites tinkamas!!!!slykstu, baisu ….taip ir vaikucius apnuodint galima!!! Liudna….

  Reply
  • 2016-01-10 at 08:33
   Permalink

   Šis tinklapis su Žagarės pienine nesusijęs niekaip, jūsų nusivylimai gamintojams perduoti nebus

   Reply
 • 2017-06-07 at 00:02
  Permalink

  Ir kas rašė šį straipsnį?! Ar čia neišmanymas ar antireklaminė kompanija? Negi manote, jog miestelio pieninės produktų vartotojai sugeba tik „tokius” straipsnius suvokti?
  Ar straipsnio autorius žino, jog žinomas verslininkas be pavardės dar turi ir vardą, o gerb. ministrė apibudinta: ,,…ta vėlavo”.
  Kaip galima segti vyrams ,,prie krūtinių” ženkliukus? Gal į švarką ar rūbą? O tos ,,pirštinėtos rankos”, dedančios varškę, tesukelia neigiamus skonio jutimus. O kur dar daugybė stiliaus ir skirybos klaidų…

  Reply
 • 2017-06-07 at 17:40
  Permalink

  Autorius linksi – neišmanymas. Kiekvienas šiais laikais turi prieigą prie interneto ir rašinėja nekontroliuojamas.

  Reply
 • 2019-08-18 at 12:06
  Permalink

  Man labai patinka saldaus pieno sūris jeigu tik yra galimybė visada perku ir sau ir draugam ir į svečius nusivežu ačiū žagarės pieninei už šį tikrai skanų saldaus pieno sūrį!:)

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *