Raudonoji sinagoga, 2007 gegužė

 

Įrašas užrašų knygelėje 2007 m. gegužės 3 d.:

Sutikau Vidą, ji pasakė, kad griaunama Raudonoji Sinagoga ir ji eina jos nufotografauoti, kol ji dar yra. Nuėjau kartu, tikrai ant stogo buvo vyrų, jie lupo žemėn skardą ir otbojniku ardė kaminą ir metė plytas žemyn. Kaminas buvo „ne į temą”, baltų plytų, ryškiai sumūrytas vėliau. Vaiščiojom aplink tą sinagogą ir buvo jos begaliniai gaila. Ji čia visada stovėjo, neatrodo kažkas ypatinga, tik nelabai gražus ir nelabai svarbus gremėzdas. Bet kaip galėtų jos nelikti?! Tokio dalyko negalėjom įsivaizduoti. Ji čia visada stovėjo, niekam netrukdė, ir net supratom, kad mums buvo labai reikalinga. Be to visai graži. Labai net graži, kai įsižiūri. Vaikščiojom aplink ir pastebėdavom vis naujus ir naujus jos elementus ir viską apraudojom. Be ašarų, bet tikrai su giliu liūdesiu.

Pavakary parduotuvėj netyčia užkliudžiau vienos moters tašę…aaaaa, tai buvo Regina L.. Užkliudyta tašė privertė stabtelėti ir šnektelėti, kalba nukrypo aišku kur.
Paaiškėjo, kad nieks sinagogos negriauna, kaminą ardo kaip svetimkūnį ir ruošiasi ją restauruoti. Nu bral, nebūčiau patyrusi tokio džiaugsmo, jei prieš pusdienį nebūčiau jos apraudojusi.
Visai neblogai kartais tas tašes pakliudyti.

raudonoji sinagogaraudonoji sinagoga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *