Asmenukių diena Joniškio muziejuje

Ar žinojote, kad sausio 18-oji – tarptautinė asmenukių muziejuje diena? Daugybė muziejų, o taip pat ir Joniškio istorijos ir kultūros muziejus kvietė tą dieną užeiti ir nusiselfinti muziejuje patikusioje vietoje.

Pirmą kartą ši smagi idėja buvo įgyvendinta 2014 m. sausį. Ją sugalvojo ir į pasaulį paleido kultūros tinklaraštininkė ir muziejų entuziastė Mar Dixon iš Didžiosios Britanijos. Asmenukių dienos tikslas – pristatyti muziejus kaip aktyvias, šiuolaikiškas kultūros institucijas, kuriose galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką.

Akciją palaikė daugybė muziejų visame pasaulyje, kviesdami kūrybingai pažiūrėti į ekspozicijas ir sukurdami itin kūrybingus plakatus.

Negali sakyti, kad į Joniškio muziejų plūdo minios, tačiau ėjom, buvom, šypsojomės į telefonus ir idėją visapusiškai palaikėme.

„Aušros“ gimnazijos 3e gimnazistai, panašu, yra selfių profesionalai: labai gražiai susidėliojo tarp Lietuvos Nepriklausomybės kelio ekspozicijos, labai gražiai šypsojosi, ir spinduliavo puikia nuotaika. Neaišku tik ar prisidarė daugiau asmenukių, negu šią vieną, ir jei taip, kur jas pamatyti. Gal neprihaštagino?

Joniškio šviesuomenės atstovė savo asmenukei pasirinko sakralinio paveldo ekpsoziciją. O ko ne?

Pasidaryti asmenukių muziejuje atvyko Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Tie, kuriems ne budėjimas. Nu taip, galim pasvajoti, kad gaisrininkai su koviniais rūbais ir vandens švirkštais įspūdingiau atrodytų, bet kad suorganizuotų tokį atvykimą, kas nors turėjo muziejų padegti. Nieks nesiryžo.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos delegacija visa rimta buvo išrikiuota ir nupaveiksluota ekonominės veiklos (ar kaip ji teisingai vadinasi?) ekspozicijoje.

O kitam kambary jie atrado žiemgalių, ėėėj, žiūri, kad ir jie uniformuoti, ir mes uniformuoti… ir taip gavosi graži masinė asmenukė.

Bet iš tikrųjų tai pasidaryti asmenukę reikia kur kas daugiau sugebėjimų, negu atrodo vartant feisbuką ir pasišaipant iš prisiselfinusių panų.

Štai viena tokia bandė pasidaryti asmenukę su Žygimantu Vaza. Keistokai gavosi… „Kai darai selfį, reikia sustatyti ančiuko lūpas”,- ji bandė pasitelkti teorines žinias. „Tai kad antys lūpų neturi!” – muziejaus darbuotojai kirste nukirto.

Bandymas pasidaryti asmenukę su oficialiu Joniškio herbu. Och, ne taip čia viskas paprasta, darė asmenukę su šiuolaikiniu, o nuotraukoje gavosi su istoriniu herbu. Čia gi muziejus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *