EYRE LLEW Joniškio Baltojoje sinagogoje

Sekmadienį, lapkričio 26-ąją Joniškyje koncertavo  ambient rock trio „Eyre Llew“ iš Nothingamo (Didžioji Britanija). Grupė susikūrusi 2014 m., kol kas nesužvaigždėjusi, džiaugiasi, kai juos peržiūrinėja  YouTube (daugiau 50 000 peržiūrų), klauso Spotify (150 000). Neseniai išleido debiutinį albumą „Atelo“, jį pristatydami keliauja po Europą. Tarp garbių valstybių sostinių Londono, Talino, Rygos, Vilniaus, Bratislavos, Vienos, Paryžiaus į koncertinį turą pateko ir Joniškis. O ko ne?

 

Kas kur nori, tas ten dairosi, kas kur nori, tas ten fotkina. Pvz. būgnininko kojas. Norėčiau pamatyti tą nuotrauką, jei kas matė, pasidalinkite.

Momentais pasvajodavau, oi kad galėčiau  ką nors pajunginėti – pasukinėti operatoriaus pultelyje – būč išjungus arba nusukus du į žiūrovus nutaikytus prožektorius. Ir be to garsas man atrodė kad ateina su tiukšmais, nu bet… ką čia aš… nei išmanau, nei ką.

Žmonių atėjo nedaug. Laisvų kėdžių tiek, kad nors gulėk ant jų. Ant sinagogos sienų esantys paveikslai, atrodo, buvo koncerto dalyviai – nei atlikėjai, nei žiūrovai, bet nebylūs liudininkai. Žodis „ambient“, apibrėžiantis muzikos žanrą man asmeniškai nėra visiškai aiškus, bet kyla asociacijos apie ypatingą ryšį su aplinka, į kurią įeina ir paveikslų Onos bei dievuliukai.

„Žagarės balselis“ tiesiogiai transliavo koncerto fragmentus į virtualybę. Kaip EYRE LLEW sugalvojo atvykti į Joniškį, man nėra žinoma, bet neabejotinai „Žagarės balselis“ prie to prisidėjo.

Gitaristas į kadrą patekdavo tik su motina, glaudžiančia kūdikį. Tą vakarą jie buvo lyg šeima. Išraiškingas gitaristo šešėlis lingavo ir ant šoninės salės sienos, didžiulis, kažkiek perlūžęs, nelabai ryškus, bet pakankamai reikšmingas.

Iš Joniškio kilęs skulptorius Leparskas iš savo dirbtuvės, kur ant sienų kabo dievų detalės, buvo vienybėje su būgnininko šešėliu.

Paveikslo Ona po stulpais, laidais ir prožektoriais, atrodė lyg Gelžkelio Madona.

Muzikantai buvo pasinėrę į savo muziką, su publika bendravo tik per ją. Tik iš EYRE LEW feisbuko pavyko atskleisti, kad tai buvo šimtasis grupės pasirodymas!

Kas praleido progą pasiklausyti grupės EYRE LLEW Joniškio Baltojoje sinagogoje, arba Rygoje, arba Vroclave, arba Vienoje, gali pasiklausyti soundcloud’e.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *