Mūsų valstybės tarnautojai 2016

Renginys „Mūsų valstybės tarnautojas 2016” vyko Raudonojoje sinagogoje. Skelbimas apie renginį buvo viešas, galėjo ateiti kas norėjo. Tačiau kiekvienas atėjusysis kaip mat buvo surūšiuotas, iš kur jam priklauso renginį stebėti. Vieni ėjo tiesiai į salę prie baltų staliukų, kiti lipo į antrą aukštą.

Paaiškėjo, kad antrame aukšte yra nemaža privalumų – vyravo jauki ir neformali atmosfera. Mes galėjome visus stebėti patys likdami nematomi. Tiesa, kad ką nors matytume, pirma reikėjo surasti pozą, įtalpinančią žvilgsnį į balkono tvorelės skylę. Iš pirmos balkono eilės matomumas puikus, iš tolimesnių – sudėtingas.

Seimo narys V. Gailius sakė ačiū visiems valstybės tarnautojams, o renginio vedėja buvo Gerda Norušaitienė. 2016-ųjų mūsų valstybės tarnautojais buvo įvardinti 14 žmonių.

Apie kiekvieną iš jų parodytas videopristatymas, beje labai gražus ir padarytas labai greitai, nes nominantai buvo siūlomi iki sausio 15 dienos. Norėčiau žinoti, kas filmavo ir montavo, nes puikiai viskas. (paaiškėjo, kad filmuką kūrė Jurinta Mickaitė). Mūsų valstybės tarnautojai buvo aplankyti darbo vietose, pasakojo apie savo darbą, vaikščiojo laiptais ir koridoriais, sklaidė dokumentus, bendravo su kolegomis. Toks pozityvus ir šiltas filmukas, kad tikrai būtų vertas paleisti per feisbuką ir jutiūbę.

Gražiausias filmo epizodas, be abejo, su gaisrininkais, nes gaisrininkai kur bepasirodytų viską papuošia.

Tada pradėti vardinti valstybės tarnautojai, jiems įteikiamos padėkos, pasibučiuojama su trimis vyrais ir papozuojama su Seimo nariu, nes yra ir normalių fotografų, ne visi fotkina muilinėmis pro balkono tvoros skyles.

Mūsų valstybės tarnautojams taip pat įteikiamas gražiai įrėmintas Tautiškos giesmės tekstas. Tarp nominantų – dvi Darbo biržos darbuotojos, kuo nuoširdžiai pasidžiaugė biržos vedėja. Ji sakė, kad nors absoliučiu nominantų skaičiumi savivaldybė pirmauja, tačiau procentiniu laimi birža.

Kai kuriuos valstybės tarnautojus (S. Rakštį) sveikino jų tiesioginiai uniformuoti viršininkai.

Mes, kurie buvome balkone, galėjome netrukdomi apžiūrėti, ko yra padėta ant baltų stalų. Ąsočiai su vandeniu ir citrina ir lėkštės su sausaininiais grybukais ir dar kažkokiais nedideliais kąsneliais, viskas gražiai papuošta degančiomis žvakėmis.

Geriau įsižiūrėjus, paaiškėjo, kad kiekvienas staliukas turi popieriaus cilindrą su nominanto vardu. Ak tai štai kokia čia idėja: nominantas turi staliuką, prie jo susėda su palaikymo komanda, o visi kiti eina į balkoną.

Iškilmingajam apdovanojimų veiksmui besitęsiant, Septembendas sėdėjo prie instrumentų ir laukė savo valandos.

ETC grupė irgi laukė.

Ir štai paskelbiama, kas laimėjo Auštrevičiaus dovaną – kelionę į Europarlamentą. Tai Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė. Visi susirinkusieji (išskyrus kai kuriuos balkoninius), plojo atsistoję.

Ir dar šiek tiek pakoncertavo Septem Band ir ETC.

2 thoughts on “Mūsų valstybės tarnautojai 2016

  • 2017-01-28 at 11:32
    Permalink

    Filmuko autorė Jurinta Mickaitė, šauni nauja kultūros centro darbuotoja. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi mūsų darbštuole!

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *